Gençlikçesine Yaşayın !
Gençlikçesine Yaşayın !
Gençlikçesine Yaşayın !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Futbolcu olmasalardı hangi işi yapacaklardı?

2 posters
YazarMesaj
YsmN

YsmN

7
Burç Aslan çin astrolojisi Kaplan
Rep : 12
Doğum tarihi : 25/07/14
İş/Hobiler : WebDesign
Lakap : Yasmin

Futbolcu olmasalardı hangi işi yapacaklardı? Empty
MesajKonu: Futbolcu olmasalardı hangi işi yapacaklardı?   Futbolcu olmasalardı hangi işi yapacaklardı? Icon_minitimeÇarş. 19 Ağus. 2009, 15:12

Hakan Şükür, Tanju Çolak, Bülent Uygun, Hagi, Nouma ya da İlhan Mansız... Sizce onlar futbolcu olmasaydı hangi mesleği seçerdi? Bir dönem Galatasaray'da oynayan Popescu ajanlık yaptığını itiraf etti. Uyuşturucu batağına düşmekten son anda kurtulan futbolcular acaba kim?

1997-2001 yılları arasında Galatasaray formasıyla UEFA Kupası başta olmak üzere, pek çok başarıya imza atan Gheorghe Popescu, 'Evenimentul Zilei' gazetesine verdiği demeçte bir dönem ajanlık yaptığını kabul etti. Popescu, Universitatea Craiova takımında forma giydiği dönemde takım arkadaşları ve diğer yetkililer hakkında 4 defa bilgilendirme amacıyla üstlerine rapor vermiş. Belli ki Popescu, futbolculuğa devam etmeseydi; iyi bir ajan olarak Romanya gizli servisinde çalışacaktı. Biz de eski ve yeni futbolcuların topçu olmasalardı hangi mesleği seçeceklerini araştırdık. Futbolcu olmadan önce başka meslekleri düşünen ünlü yıldızlar, şimdi o günleri tebessümle anıyor.

Lokantacı ve işçi olacaklardı
Ankaraspor'dan Fenerbahçe'ye transfer olan ve Christiano Ronaldo'ya benzetilen Özer Hurmacı, futbolcu olmasaydı Volkswagen fabrikasında işçi olacağını söylüyor. Almanya'da amatör kümede Hermania Kassel, Türkgücü Kassel ve Baunatal takımlarında forma giydikten sonra Türkiye'ye gelen Hurmacı, son anda profesyonel olmuş. Wolsfburg'da oturan ağabeyinin yanında yaşarken, otomobil fabrikasında üç vardiyalı çalışan bir işçi olmayı düşündüğünü ifade eden Trabzon kökenli futbolcu, "Futbolu amatör bir kulüpte sürdürmeyi düşünüyordum." diyor.

Gençler Birliği ile yollarını ayırdıktan sonra Süper Lig'in yeni ekibi Manisaspor'a transferi gündemde olan Mehmet Nas ise futbolcu olmasını belki de babasının ona sunduğu iki seçeneğe borçlu. Lokantacılık yapan babasının "Sana 18 yaşına kadar müsaade. Ya o zamana kadar futbolcu olursun ya da burada çalışırsın." resti üzerine elini çabuk tutup süresi dolmadan 1 yıl önce rüştünü ispatlamayı başardı. Nas, "İnsanın istediği işi yapması çok güzel. Yoksa şimdi çorbanın başında duracaktım." diyor.

Galatasaray'ın efsanevi futbolcusu Gheorghe Hagi, Romanya'da çocukken çok fakirlik çektiğini söylerken, hep garson olmak istediğini anlatıyor. Çocukken bir ekmeği bile bazen zor bulduklarını itiraf eden Karpatların Maradonası, "Hep garsonları izlerdim. Çünkü çok yoksulduk. O zamanlar garsonların iyi bahşiş aldığını duymuştum. Ama yoksul yaşamıma rağmen futbolculuk ağır bastı." diyerek eski günlerini anıyor.

Beşiktaş'ın eski yıldızı İlhan Mansız, futbola sarılarak kötü işlerinin pençesinden kurtulmuş. Gurbetçi bir ailenin çocuğu olan Mansız, Almanya'da ailesiyle yaşadığı bölgede uyuşturucu satışının ve kullanımının çok yaygın olduğunu söylerken büyük bir tehlike atlatmış. Şu anda Almanya 2. Lig ekiplerinden 1860 Münih'le yeniden antrenmanlara çıkan Mansız, "Eğer futbolcu olmasaydım, belki de şu anda uyuşturucu satıyor ya da kullanıyor olurdum.'' diyerek acı bir itirafta bulunuyor.

Siyah-Beyazlıların unutamadığı Fransız yıldızı Pascal Nouma da, İlhan Mansız gibi Fransa'da göçmenlerin yaşadığı banliyölerde zor bir dönem geçirmiş. Nouma, Fransa'daki yabancıların ancak futbolla kendisini gösterebildiğini belirterek, "Futbolcu olmasaydım herhalde hapishanedeydim ya da gangster olurdum." şeklinde konuşuyor.

İtalya'da futbol dünyasının teknik direktörlerle en çok kavga eden oyuncusu Antonio Cassano ise Çizme'nin güneyindeki Bari kentinde kötü şartlarda geçirdiği çocukluk ve ilk gençlik dönemlerinden sonra en büyük şansının futbol oynamak olduğunu dile getiriyor. 1999'daki Bari-İnter maçının kaderini değiştirdiğini söyleyen Cassano, "İnter'e bir gol attım ve hayatım değişti. Eğer o maç olmasaydı ve profesyonel olarak futbol oynamasaydım, suçlu olurdum. Tanıdığım birçok insan mafyanın içine girdi. Bu maç beni kötü bir hayattan kurtardı." diyor.

Tanju inşaatçı, Hakan Şükür doktor, Karan muhasebeci
Tanju Çolak: Baba mesleği inşaatçı olurdum.
Bülent Uygun: Arkeolog olurdum.
Denis Bergkamp: Hollanda'da peynirci olurdum.
Serdar Özkan: TIR şoförü olurdum.
Ümit Karan: Muhasebeci olurdum.
Hakan Şükür: Doktor olurdum.
Kleberson: Sambacı olurdum.
Taffarel: Asker olurdum.
Delgado: Çatı ustası olurdum.
David Beckham: Kriket oyuncusu olurdum.
http://nefesdizisifanclup.eniyiforum.net/index.htm
forumkurduXx

forumkurduXx

Burç Ikizler çin astrolojisi Köpek
Rep : 0
Doğum tarihi : 10/06/94
İş/Hobiler : İnternet sitesi düzenlemek :)
Lakap : Apollo

Futbolcu olmasalardı hangi işi yapacaklardı? Empty
MesajKonu: Geri: Futbolcu olmasalardı hangi işi yapacaklardı?   Futbolcu olmasalardı hangi işi yapacaklardı? Icon_minitimeC.tesi 19 Eyl. 2009, 20:59

iiki futbolcu olmuşlar Smile
http://samimiforum.forummum.com

Futbolcu olmasalardı hangi işi yapacaklardı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alttaki üye hangi burç?
» Şuan Hangi Şarkıyı Dinliyorsun ?